Slovenskí hádzanári vyhrali na Vianočnom pohári nad Maďarskom 27:26

29.12.2014 Celý región

Katovice 29. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári vyhrali vo svojom druhom vystúpení na tradičnom Vianočnom pohári v Katoviciach nad Maďarskom tesne 27:26. Po nedeľňajšej prehre s Poľskom 20:28 si tak do tabuľky pripísali prvé dva body.

Zverenci trénera Zoltána Heistera mali proti favorizovanému súperovi skvelý úvod a v prvom polčase si vypracovali šesťgólový náskok. Maďari pod hlavičkou národného B-tímu ešte do prestávky skóre vyrovnali, no v dramatickej koncovke duelu rozhodli Slováci o svojom triumfe. Pár sekúnd pred sirénou sa za nerozhodného stavu 26:26 strelecky presadil Martin Slaninka.

Svoje účinkovanie na turnaji ukončia Slováci v utorok o 16.30 h súbojom s účastníkom MS 2015 Českom.

Vianočný pohár v Katoviciach, 2. deň:

Maďarsko - Slovensko 26:27 (13:13)
Zostava a góly SR: Paul, Žernovič – Volentics 4, Slaninka 4, Ďuriš 5, Kováčech 6, Pekár, Briatka 1, Sivák, Kysel 1, Takáč, Adamčík, Masica 1, Hanták, Kucharik 3, Zechmeister 2
Rozhodovali: Leszczyňski, Piechota (obaja Poľ.), vylúčenia: 3:4, 1200 divákov

Slovákom vyšiel vstup do stretnutia excelentne. Za osem minút neinkasovali ani raz a ujali sa vedenia 3:0. Kouč súpera reagoval oddychovým časom, ale ani ten nezastavil Ďuriša a spol. v rozlete - v 10. minúte to bolo už 6:1 a po štvrťhodine hry 8:2 pre slovenské farby. Maďari ale nezložili zbrane, znížili na 6:8 a po ďalšej šesťgólovej šnúre otočili v 25. minúte skóre zo 6:9 na 12:9 vo svoj prospech. Do kabín sa išlo za vyrovnaného stavu 13:13, šesť minút po zmene strán odskočili Maďari na 17:14. Slováci ale manko zmazali a v 51. minúte tromi presnými zásahmi v sérii zvrátili z 20:21 na 23:21. V dramatickej koncovke mali najskôr navrch Maďari, ktorí vo vedení 25:24 nepremenili sedmičku a za nerozhodného stavu 26:26 potom rozhodol pár sekúnd pred sirénou o cennom triumfe svojho tímu Slaninka.